събота, 13 октомври 2012 г.

Франция е новият световен шампион за девойки

Франция е новият световен шампион за девойки до 17-годишна възраст. Французойките победиха след изпълнение на дузпи Северна Корея с 7:6 на финала в Баку.

Отборът на Франция доминираше през първото полувреме и заслужено поведе в резултата в 33-та минута с гол на Леа Декер.

Момичетата от Северна Корея вдигнаха оборотите през второто полувреме, но успеха да изравнят едва в 79-та минута на мача с гол на Ун Си Ри.

При изпълнението на дузпите (в тази възрастова група няма продължения) девойките на Франция имаха по-точен мерник и станаха първият европейски отбор, спечелил титлата при момичетата до 17-годишна възраст.

Трети в надпреварата остана отборът на Гана, който по-рано днес победи с минималното 1:0 Германия.