петък, 22 март 2013 г.

България разгроми с 6:0 Малта

България разгроми с 6:0 Малта в двубой от група B на квалификациите за Световното първенство в Бразилия през 2014 година. Александър Тонев се отличи с хеттрик. Другите попадения станаха дело на Емил Гъргоров, Ивелин Попов и Иван Иванов.

Още в 5-ата минута Сашо Тонев откри резултата. Той получи добър пас от Емил Гъргоров по дясното крило и с диагонален удар откри. В 38-ата минута отново Сашо Тонев стреля силно, вратарят Хог сгреши фатално и топката спря в мрежата му - 2:0.

Скоро след почивката резултатът стана класически. Ивелин Попов се разписа след отличен пробив и пас на Георги Миланов. След още четири минути Емил Гъргоров също записа името си сред голмайсторите. Гаджев наказа грешка на бранител, открадна топката и подаде към Гъргоров, който прати топката в мрежата - 4:0.

В 68-ата минута Сашо Тонев с удар от 23 метра бележи третия си гол в мача и реализира първия си хеттрик в кариерата си. В 78-ата минута нашите стигнаха до нов гол. След центриране от корнер, гостите не успяха да изчистят кълбото и Иван Иванов го прати в мрежата за крайното 6:0.