неделя, 18 ноември 2012 г.

Лудогорец победи Левски и се върна на върха

Лудогорец спечели с 2:1 дербито в А група срещу Левски, и се върна начело в класирането на българското първенство.

Най-добре в "синия" лагер се представи дебютантът на вратата Ивайло Василев, който предотврати мачът да се реши доста по-рано, с няколко отлични спасявания. В 12-та минута, след по-активно начало за Лудогорец, домакините откриха резултата. Това стана след разбъркване в пеналта на Левски, при което Светослав Дяков отдясно успя да прати топката успоредно на голлинията, там Димов не се ориентира, изчисти на крака на Моци, той шутира, последва ново меле, при което вече Генчев успя да прати топката между купа от играчи в мрежата на "сините".

До края на полувремето по-опасните ситуации бяха пред вратата на Василев, който се намеси решително при удари на Иван Стоянов, Марселиньо и Барт. От другата страна Левски търсеше статични положения, но дори и при тях не успяваше да стигне до реална голова възможност. Левски се възползва от недоразумение в пеналта на Лудогорец, веднага след подновяването на играта през второто полувреме и в 47-та минута Илиан Йорданов изравни.

Голът бе подобен на този на Лудогорец от първото полувреме, но Йорданов определено имаше и късмет, за да прати топката между защитниците в "зелено".
Мюлдер центрира отдясно, топката бе свалена от Марсиньо към Йорданов, и той я промуши между няколко бранители в мрежата на Урош Голубович.

Станислав Генчев реализира втори гол в срещата в 58-та минута. От 30-32 метра полузащитникът се спря, нагласи си топката и стреля мощно, в горния ляв ъгъл на Василев, вкарвайки страхотно попадение, за 2:1 в полза на Лудогорец. В следващите минути Борислав Цонев и Жоао Силва се появиха в игра за Левски, но тези промени на Илиан Илиев не доведоха до нищо съществено, като дори близнакът Цонев се забеляза повече на терена отколкото португалеца.