събота, 22 юни 2013 г.

Бразилия удари Италия с 4:2

Отборът на Бразилия се наложи над Италия с резултат 4:2 и завърши на първото място в група А на Купата на Конфедерациите. Двата отбора направиха страхотен мач, но отборът на Бразилия определено стоеше по-добре на терена и напълно заслужи победата.

Първото попадение в двубоя падна в продължението на първата част, когато Данте се оказа най-съобразителен в наказателното поле на Италия и откри резултата. Второто полувреме започна по страхотен начин за "Скуадра адзура" и Джакерини успя да изравни. Бразилците обаче отговориха по най-добрия начин и първо Неймар от пряк свободен удар направи резултата 2:1. Фред вкара третия гол за "Селесао" в 66-ата минута.

В 71-ата минута Киелини намали на 3:2, след което отборът на Италия натисна съперника си, но не успя да стигне до изравнителен гол. Маджо нацели гредата след едно центриране от корнер, а една минута преди края Фред оформи крайния резултат.